meetup.flexjobs.cz

Nastal rok velkých změn. Krize jen vše urychlila.

Aktuálně 72 % firem prochází změnou, říká výzkum. Hlavním spouštěčem je tlak na dodržení cílů a netrpěliví investoři. Změna je ale přirozená součást podnikání, na kterou se jde vždy připravit.

I když nám začátek roku rozdal špatné karty, současná situace ukazuje, jak důležité je být ve svém podnikání flexibilní. Ty firmy, které se uměly rychle přizpůsobit potřebám vrtkavého trhu, nejenže přežily, ale rovnou sešláply plyn.

Určitě i váš tým řádně otestoval práci z domova. Jakou zkušenost jste si z toho odnesli? Americká firma Nord VPN ze svých dat zjistila, že zaměstnanci v průběhu karantény pracovali průměrně o 3 hodiny denně déle než předtím. Překvapením bylo, že se nejednalo jen o hodiny v běžné pracovní době, ale i ve volném čase.

S velkou pravděpodobností změnu pocítil i váš e-mailový klient, který začal přijímat nejvyšší počet pracovních e-mailů už v 9 hodin ráno nebo dokonce i mnohem dříve.  Ještě před pandemií se nejvíce zpráv odesílalo kolem 10. hodiny dopoledne.

Každá mince má ale dvě strany. Z jiného výzkumu na vzorku 1000+ zaměstnanců vyplývá, že 45 % z nich během dubna zažilo vyhoření. Největší výzvou bylo naučit se správně vybalancovat svůj pracovní a osobní život. Nepomohla tomu ani izolace, neustálé připojení k internetu, nedostatky v řízení či celodenní péče o děti.

Jedno je jisté. Současná situace změnila uvažování firem jednou provždy. Facebook se svými 48 tisíci zaměstnanci chce do pěti až deseti let docílit toho, že polovina z nich bude pracovat právě z domova. Podobný názor zastává i Twitter. Důvod je jednoduchý: Chtějí, aby mohli jejich lidé pracovat tam, kde se cítí nejkreativnější a nejproduktivnější.

Možnost práce z domova je v technologických firmách dlouhodobě spíše standardem než benefitem. Tuto změnu jistě ocení nejen vaši zaměstnanci, ale otevřou se vám i nové příležitosti, jak přilákat čerstvé talenty. Umožní vám také optimalizovat náklady za zbytečně velké kanceláře. Možná vám právě tato změna pomůže k naplnění firemních KPI.

Chcete také patřit mezi lídry na trhu flexibilní práce a rozhodnout o budoucnosti vaší firmy? Přijďte v září na www.clevelmeetup.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *